نکات مهم در هنگام خرید کاپوچینو


نکات مهم در هنگام خرید کاپوچینو

کاپوچین اسم یک فرقه مذهبی مربوط به راهب های کاتولیک است که رنگ صورت پریده داشتند و معمولاً کلاه سیاهی بر سر خود می گذاشتند مردم ایتالیا قهوه ای که روی آن کف شیر باشد را مثل سر راهب های این فرقه می دانستند و به همین علت این اسم را بر روی یک نوشیدنی که در حال حاضر یکی از بهترین نوشیدنی های جهان هست گذاشتند. خرید کاپوچینو مرغوب دارای شرایط خاصی است و در این مقاله سعی ما بر این است که شما را با ویژگی ها انواع مختلف کاپوچینو آشنا کرده و ویژگی های نوع با کیفیت این نوشیدنی محبوب را برای شما بیان کنیم.

 

 

خرید کاپوچینو مرغوب

همانطور که قبلاً هم گفتیم کاپوچینو منشاء ایتالیایی دارد و یک نوع نوشیدنی است که از قهوه و شیر گرم تهیه می شود و یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در فهرست فروش کافی شاپ ها در سراسر دنیا می باشد در کاپوچینو های کلاسیک فوم شیر یا همان کف شیر مانند یک کلاه بر روی قهوه قرار می گیرد البته خرید کاپوچینو خوب و درجه یک آن قدر که به نظر می رسد ساده نیست. کاپوچینو یک نوشیدنی بر پایه قهوه اسپرسو و شیر می باشد، یک تصور اشتباه که در گذشته وجود داشته، این بوده است که کاپوچینو کلاسیک را بر مبنای قانون ۳ باید ساخت یعنی یک سوم قهوه اسپرسو، یک سوم شیر داغ شده و یک سوم فوم یا همان کف شیر که در کتاب “جیمز هافمن” با نام “جهان قهوه” اشاره ای نسبت به آن وجود داشته است. این نوشیدنی اول شامل قهوه مخلوط با شیر و خامه بود و رنگ آن طوری بود که یادآور لباس راهبان کاتولیک کاپوچین بود و پس از آن نام کاپوچینو به آن اطلاق شد، البته در حال حاضر تعریف کاپوچینو بسیار متفاوت نسبت به گذشته است. در تعریف جدید از کاپوچینو یک فنجان از آن متشکل از یک شات قهوه اسپرسو به همراه شیر غلیظ و هم زده است که دارای بافت می باشد و حداقل یک سانتیمتر فوم شیر بر روی آن باید تشکیل شود، البته این ایده جدید نیز طی سالیان مختلف دستخوش تغییرات زیادی شده است.

 

 

تفاوت خرید کاپوچینو ایتالیایی و آمریکایی

در فرهنگ نوشیدن قهوه در ایتالیا خرید کاپوچینو فقط در روز یک بار و در وعده صبحانه صورت می گیرد، مدل ایتالیایی این نوشیدنی رنگ سفیدی دارد که دارای یک خط جدا کننده قهوه ای رنگ است که تقریباً به کاپوچینو کلاسیک شبیه است. بزرگترین تفاوت بین کاپوچینو با سبک ایتالیایی و نوع آمریکایی آن در این است که در کاپوچینو ایتالیایی یک فوم سفید رنگ که کمی گنبدی شکل است در روی نوشیدنی با یک حلقه به رنگ قهوه ای وجود دارد. اما هنگام خرید کاپوچینو غربی با هنر تزئین لاته مواجه می شویم که وجه تمایز اصلی آن با کاپوچینو ایتالیایی می باشد. از دیگر ویژگی ها در خرید کاپوچینو ایتالیایی این است که این نوشیدنی خوشمزه و لذیذ خیلی سریع و فوری آماده شده و روی آن به جای تزئینات مخصوص به لاته آمریکایی، مقداری شیر به صورت لایه لایه وجود دارد و مشتری در چند جرعه اولیه آن فقط شیر می نوشد و سپس به ترکیب شیر و قهوه می رسد و پس از نوشیدن این نوشیدنی مقوی صبح خود را شروع می کند.

 

 

انواع کاپوچینو قابل استفاده

به طور معمول در هنگام خرید کاپوچینو نسبت به سلیقه خود می‌ توان انواع مختلف آن را انتخاب کرد.

انواع آن به طور مرسوم در جامعه شامل کاپوچینو های سنتی، کاپوچینو یخی، کاپوچینو تر، کاپوچینو خشک و نوع طعم دار آن می باشد. کاپوچینو سنتی با اسپرسو دوبل و کف شیر که بخار داده شده است تهیه می شود.

کاپوچینو یخی، همان کاپوچینو عادی است که با افزودن چند قطعه یخ و به صورت سرد مورد استفاده قرار می گیرد. کاپوچینو تر که به لایت کاپوچینو هم معروف است با شیر گرم و یا اندکی کف شیر که بخار داده شده است تهیه می شود و در واقع وقتی مقدار شیری که در داخل وجود دارد بیشتر از کف آن باشد، آن را کاپوچینو تر می گویند. کاپوچینو خشک که در اصطلاح به آن کاپوچینو دارک هم گفته می شود از اضافه کردن مقداری شیر یا کف آن به قهوه اسپرسو ساخته می شود. اگر میزان شیر موجود در کاپوچینو کمتر از کف مورد استفاده قرار گرفته باشد به آن کاپوچینو خشک گفته می شود و اگر در تهیه ی آن فقط کف شیر به کار رفته باشد به آن کاپوچینو خشک خشک گفته می شود. در آمریکا خرید کاپوچینو طعم دار طرفداران مخصوص به خود را دارد، این نوع از این نوشیدنی با اضافه کردن شربت هایی که دارای طعم های مختلف و متناسب با سلیقه افراد است تهیه می شود، کاپوچینو طعم دار می تواند دارای طعم هایی نظیر وانیل، نعناع، دارچین، کارامل، شکلات و تمشک باشد و هر کس مطابق میل خود به خرید کاپوچینو مورد نظر مبادرت می ورزد.

 

 

خواص و مضرات خرید کاپوچینو

کاپوچینو به عنوان یک نوشیدنی فراگیر در سطح جهان می باشد و افراد زیادی آن را در برنامه ی روزانه خود جا داده اند، این نوشیدنی دارای مزایا و مضراتی برای سلامتی انسان می باشد که در ادامه برخی از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

از جمله مزایای خرید کاپوچینو و مورد استفاده قرار دادن آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ترکیب هایی که در قهوه کاپوچینو موجود است باعث کم شدن سطح کلسترول خون و در نتیجه جلوگیری از ابتلای افراد به بیماری های قلبی و عروقی می شود، کاپوچینو احتمال ابتلا به دیابت را با توجه به وجود آنتی اکسیدان در آن بسیار کاهش داده و همچنین کافئین که در آن وجود دارد کارکرد مغز را افزایش می دهد و خطر مبتلا شدن به آلزایمر را تا ۶۵ درصد کاهش داده و از زوال عقل جلوگیری می کند؛ همچنین کافئین احتمال مبتلا شدن فرد به سنگ صفرا و کبد چرب را نیز کاهش می دهد، علاوه بر همه موارد گفته شده کاپوچینو یک چربی سوز قوی می باشد و با خرید کاپوچینو و مصرف آن وزن شخص به صورت محسوسی کاهش پیدا می کند. مواد آنتی باکتریال موجود در کاپوچینو نیز باعث کم شدن پوسیدگی دندان ها می شود. در کنار مزایای بسیاری که کاپوچینو برای افراد دارد، مصرف زیاد آن مضراتی نیز به همراه دارد از جمله آنها می توان به این نکته اشاره کرد که مصرف بیش از حد آن برای افرادی که سرما خوردگی دارند باعث افزایش دوره درمان می شود و هم چنین میزان زیاد کافئین برای زنان باردار باعث سقط جنین می شود و باید از مصرف زیاد آن خودداری کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.